Home > Program leśny

Program leśny

uśmiech

 

Jedną z naszych misji jest stworzenie warunków i przestrzeni dzieciom, które będą przybliżać kontakt z naturą i jej cyklicznością.

Dzięki temu dzieci zdobywają nowe umiejętności i wiedzę w oparciu o poszanowanie otaczającego środowiska naturalnego, kulturowego i historycznego.
Realizowany program leśny charakteryzuje się zanurzeniem w naturze, czego rezultatem jest głęboki i osobisty kontakt, w którym dzieci doznają wyjątkowej stymulacji i doświadczają naturalnej nauki nieodłącznie wpisanej w ich rozwój.

Program leśny w Tajemniczym Ogrodzie jest realizowany co tydzień w ramach leśnych czwartków, podczas których przedszkolaki wraz z opiekunami spędzają czas w pobliskim lesie. Długość wypraw uzależniona jest od warunków pogodowych oraz potrzeb dzieci. 

Dlaczego edukacja leśna jest dla nas tak ważna?

  • powietrze leśne jest niemal wolne od zanieczyszczeń oraz czyste mikrobiologicznie: rośliny wykazują działanie antyseptyczne,
  • roślinność iglasta jonizuje ujemnie powietrze, co wpływa korzystnie na układ odpornościowy, nerwowy, układ krążenia, poprawia nastrój, sprawdza się także w leczeniu reumatyzmu i alergii,
  •  spacer w lesie sprzyja wyciszeniu,
  •  las to idealne miejsce na praktykowanie treningu uważności,
  • dzieci mogą doświadczać przyrody wszystkimi zmysłami,
  • dzięki różnorodnym zabawom i ciekawym wykładom dzieci samodzielnie poznają obszar zamieszkały przez różne gatunki roślin i zwierząt.

Kontakt

uśmiech

Dojazd

uśmiech