Home > Własna kuchnia i nasze żywienie

Własna kuchnia i nasze żywienie

uśmiech

Wiemy jak ważna w rozwoju dziecka jest zbilansowana i pełnowartościowa dieta.

Zapach świeżych wypieków, zaglądanie do kuchni i domowa atmosfera przygotowanych z miłością dań. Tak właśnie nasza zdrowa, własna kuchnia pozwala zaspokoić indywidualne potrzeby dzieci, również z wymagającymi dietami. Rośniemy, rozwijamy się i dzięki podaży świeżych warzyw i owoców tworzymy zdrowe nawyki żywieniowe. Woda i herbata są cały czas dostępne. Posiłki podajemy co 2-3h, więc nikt nie będzie głodny, nawet jeśli wybiera tylko ulubione dania. Dzieci jedzą możliwie samodzielnie, z elementami BLW zatem wymagają dużych ilości ubranek na zmianę. Rozwijamy samodzielność, zainteresowanie jedzeniem i talenty kulinarne w ramach wspólnych zajęć z gotowania.

Od początku działalności placówki stawialiśmy na jakość i smak. Świeże, lokalne dostawy, posiłki przygotowane na miejscu, bez dodatku cukru i soli. Używamy miodu i owoców, a przepisy dostosowujemy do preferencji naszych dzieci. Bardzo doceniamy wsparcie naszych rodziców w poszukiwaniu ulubionych dań naszych milusińskich.

Każdego dnia przygotowujemy dla naszych dzieci 5 pożywnych, zdrowych posiłków (I śniadanie, II śniadanie, zupa, obiad, podwieczorek).

W razie potrzeby przygotowujemy także indywidualne diety bezmleczne, bezglutenowe, z uwzględnieniem nietolerancji i alergiami pokarmowymi – wszystko dla zdrowia naszych maluszków. Dzieci oswajają się z nowymi smakami, poznają strukturę, zapach i właściwości coraz większej ilości produktów. Bazujemy na świeżych, nieprzetworzonych produktach, których można dotknąć, posmakować i doświadczać… dlatego często są bardzo brudne i regularnie przypominamy o zapas dodatkowych ubrań.

Daniem, z którym kojarzą nas rodzice są szaszłyki i kiełbaski z grilla- w ciepłym sezonie kilka razy w roku urządzamy wspólne pikniki i grillowania. Zapraszamy!

Kontakt

uśmiech

Dojazd

uśmiech